HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
  05066494300
Para Birimi Seçimi

Motorlu Hasta Taşıma Lifti Kullanımı

Motorlu hasta taşıma lifti, yatalak hastaları motorlu şekilde kaldırıp, manuel şekilde taşınmasını sağlayan hasta taşıma aparatlarıdır. Çoğunlukla uzaktan kumanda ile çalışan modelleri bulunur. Motorlu hasta taşıma liftleri, siling, motor ve uzaktan kumanda gibi 3 ana parçacıktan oluşur.

Marka ve modeline göre motorlu hasta taşıma cihazlarının kullanımda ufak tefek farklılıklar olsa da hemen hepsinin kullanım mantığı birbirine benzerlik gösterir. Her cihazın içerisinde kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Birçoğunun ise kullanım videosu bulunmaktadır. Örnek ürün videosu için tıklayın:> https://zmedikal.com/urun/comfort-plus-dm-180-hercules-hasta-transfer-lifti/

Hasta Taşıma Lifti Fiyatları

Hasta taşıma lifti fiyatları marka, model ve cihazın özelliklerine göre değişmekle birlikte hasta taşıma cihazı fiyatları 10.000 TL’den başlayıp 15.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bununla birlikte manuel hasta taşıma aparatı fiyatları motorlu cihazlara göre daha uygun fiyatlıdır. Ancak manuel hasta taşıma cihazlarında hasta kaldırma işlemi manuel olduğundan hastanın yakını hastayı kaldırma işleminde zorlandığı için manuel hasta taşıma cihazları günümüzde çok tercih edilmektedir.


İkinci El Hasta Taşıma Lifti Güvenilir mi?

Hasta yakınları, hastalarının vefatı vb. gibi durumlarda daha önce kullandıkları hasta taşıma cihazlarına ihtiyaç duymadıkları için letgo, sahibinden gibi platformlarda satışa çıkarmaktalar. Satılan ürün artık satıcının bir işine yaramadığı için alış fiyatının çok altında satılmaktadır. Ancak alınacak 2. El hasta taşıma cihazının güvenilir olup olmadığı hakkında cihazı iyice inceleyip test etmeden bir şey söylemek çok zor.

Bu noktada eğer 2. El bir hasta kaldırma cihazı satın alacaksanız mutlaka satın alma işlemi öncesi cihazı test edip herhangi bir arızası olup olmadığından emin olun.

Hasta Kaldırma Lifti Ne İşe Yarar?

Hasta kaldırma lifti yürüyemeyen yatalak hastaların yataktan kaldırılıp banyo, tuvalet veya evin başka bir odasına taşınmasını sağlayan cihazlardır. Hastanın kilolu oluşu veya hasta yakının hastasını kucağında taşıması zor olacağından yatalak hastaların taşınma işleminde kullanılan aparatlardır.

Hasta Taşıma Kullanıcı Yorumları – Kullananlar Memnun mu?

Yapılan istatistiklere bakıldığında hasta taşıma lifti kullananların yorumları %95 oranında olumlu olmaktadır. Birçok hasta yakının yorumlarında birleştikleri nokta, daha önce hastalarını kucakta taşımanın zor olduğu, kucakta taşımaya bağlı olarak birçoğunda bel fıtığı ve benzeri omurga rahatsızlığı oluştuğu yönündedir. Hasta yakınları yorumlarının sonunda hasta kaldırma cihazı sayesinde hem bel ağrılarından kurtulduklarını hem de hastalarını kolayca taşıdıklarını söylemekteler.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Medikal Haber
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.