HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
  05066494300
  05403126789
Para Birimi Seçimi
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
Tüm Filtreleri Temizle
  Filtrele
Toplam 17 Ürün
Ücretsiz Kargo
  
  
Poylin P581 Ekonomik Rollatör
Ücretsiz Kargo
%14
  
  
Comfort Plus KY-914C Engelli  Yürüteci
Ücretsiz Kargo
%14
  
  
Comfort Plus KY-914 no 2 Yetişkin Yürüteç Modeli
Ücretsiz Kargo
  
  
Comfort Plus Spırıt X4 Carbon Fiber Rolatör Yürüteç
Ücretsiz Kargo
  
  
Comfort Plus DY049146L(2) Engelli Yürüteci Pediatrik Walker
Ücretsiz Kargo
  
  
Respirox RR-02 Oturaklı Yürüteç Rolatör
Ücretsiz Kargo
%8
  
  
Respirox RR-03 Katlanabilir Yürüteç Rolatör
Ücretsiz Kargo
  
  
Respirox RR-04 Katlanabilir Rolatör
Ücretsiz Kargo
  
  
Poylin P888 Ultra Lüks Rolatör
Ücretsiz Kargo
  
  
Poylin P777 Rollatör Titanyum Gri
Ücretsiz Kargo
  
  
Comfort Plus KY963L Alüminyum Çocuk Ters Walker
Tükendi
  
  
Comfort Plus KY912 Small Alüminyum Pediatrik Tekerlekli Walker Yürüteç
Ücretsiz Kargo
  
  
Wollex WG-W945 Pediatrik Walker
Ücretsiz Kargo
  
  
Comfort Plus DM-900 Ön Kol Destekli Alüminyum Rolatör
Ücretsiz Kargo
  
  
Wollex WG-W942 Pediatrik Walker
Ücretsiz Kargo
  
  
Wollex WG-W941 Pediatrik Walker Engelli Çocuk Yürüteci

Engelli Yürüteç Modelleri

Engelli yürüteci, çocuk, yetişkin ve yaşlılara özel tasarımları ile yürüme zorluğu çeken bireylerin yürümesine yardımcı bir cihazdır. Dengeyi sağlarken duruşu da koruyan engelli yürüteci, engel durumuna göre vücudu destekleyen aparatları ile güvenli bir yürüyüş için gerekli tüm özelliklere sahiptir.

Ameliyat sonrası rehabilitasyon sürecinde veya geçirilen kaza sonrası iyileşme döneminde yetişkinlere destek olurken yaş almanın getirdiği hareket kısıtlılığı nedeni ile yaşlılara da büyük destek olan engelli yürüteci, kol ve kalça destekli modelleri ile yürümekte zorlanan hasta veya çocuklara da hareket özgürlüğü sunan bir cihazdır. Onlarca marka ve modelde engelli yürüteci çeşidi olup, kalitesi ve fonksiyonelliği ile mükemmel bir rehabilitasyon cihazıdır.

Engelli Yürüteci Nedir?

Her yaş grubuna özel modelleri olan engelli yürüteci, ayakta durmada ve yürümekte zorlanan çocuk ve yetişkinlerin en güvenli ve en doğru duruş pozisyonunda yürümesini sağlayan medikal bir üründür. Yürüme yetisi kısıtlı olan, başkalarının yardımı olmaksızın ayakta durma veya yürüme gibi aktiviteleri yapamayanların en büyük destekçisidir. Her biri engelli yürüteci yetişkin, çocuk, hasta ve yaşlı bakıcılarının üzerinden yük alan bir ürün olarak sıklıkla tercih edilir.

Hasta Yürüteci Nedir?

Hastalığı veya ağrıları nedeni ile yürümekte zorlananlara destek olmak amacı ile tasarlanmış cihazlardır. Walker yürüteç olarak ta tanınmakta olup, alüminyum malzemeli, hafif ve sağlam yapıdadır. Yürüyüş sırasında hastanın kendini güvende hissetmesi ve dengede olması son derece önemlidir. Adım atarken hastaya büyük destek sağlayan ve ayakta durmayı kolaylaştıran hasta yürüteci, katlandığında küçülen ve kolay taşınan bir cihazdır.

Fizyolojik destek yanında psikolojik olarak hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlar ve tek başına hareket etmenin verdiği mutlulukla iyileşme sürecinin hızlanmasına katkıda bulunur. Dönem-dönem kaza veya hastalık nedeni ile bazı insanların yürüme ile ilgili sorunlar yaşadığı bilinen bir gerçektir. Bu sürecin en hafif ve en rahat şekilde atlatılmasında önemli rol oynayan hasta yürüteci, yürümeye korkan veya yürümemekte ısrar eden hastaların kas kaybına uğramasını da engelleyerek en güvenli şekilde hareket etmelerine yardımcı olur. Her biri önemli işlevleri ile beğeni toplayan yürüteçlerde  hasta yürüteç fiyatları markaya, modeline ve tedarikçi firmaya göre değişiklik gösteriyor.

 

Engelli Çocuk Yürüteç Modelleri

Yetişkin ve yaşlılar gibi bazı çocuklar da yürüme ile ilgili sorunlar yaşayabiliyor. Bunlar küçüklükten gelen hastalıkların neden olduğu sorunlar olabildiği gibi, MS gibi sonradan ortaya çıkan rahatsızlıklar nedeni ile yaşanıyor. Uzmanlar ve terapistler az da olsa yürüteçle hareket edebilen çocuk ve yetişkinler için son çare olarak tekerlekli sandalye önerdiklerinden, engelli çocuk yürüteçleri bir bireyin hayatını değiştirmede çoğu zaman önemli rol oynuyor. İşlevsellik ve sahip olduğu özellikler bakımından

·         Mini walker

·         Walker

·         Ters walker

·         Pediatrik walker ve

·         Kol ve kalça destekli yürüteç olarak farklı gruplarda incelenen engelli çocuk yürüteci modellerine birkaç örnek verelim.

 

Dünyaca ünlü bir marka olan Wollex markasının birbirinden kaliteli ve fonksiyonel engelli çocuk yürüteç modelleri bulunuyor. Bunlardan biri olan Wollex WG-W917 Engelli Çocuk Yürüteci, ters walker özelliğinde olup katlanabilen ve kolayca taşınabilen bir modeldir. 5 yükseklik ayarı ile adeta çocukla birlikte büyür ve uzun yıllar kullanılır.

Wollex WG-W942 Pediatrik Ters Walker Engelli Yürüteci, nörolojik, ortopedik ve serepral palsi gibi rahatsızlığı olan çocukların yürümesine yardımcıdır. Wollex WG-W943 pediatrik walker, 4-8 yaş arası yürümede desteğe ihtiyacı olan çocuklar içindir. Wollex WG-W923 ise kol ve kalça destekli bir engelli çocuk yürüteci olarak özellikle rehabilitasyon egzersizlerinde büyük yardımcıdır.

Birbirinden kaliteli ve işlevsel engelli yürüteç çeşitleri, 4 tekerlekli konforlu ve güvenli medikal cihazlardır.

Yaşlı Yürüteç Modelleri

Sağlıklı biri için hayatının her dönemi farklı güzeldir. Özellikle başkasının yardımına ihtiyaç duymadan eşi veya yakın akrabaları ile yaşayanlar çok şanslıdır. Fakat maalesef herkes sağlıklı bir yaş alma şansına sahip olamayabiliyor. Yaşlanmanın getirdiği hastalıklar, kas ve kemikle ilgili baş gösteren sorunlar, kilo v.b nedenlerle bazı yaşlılar yürürken desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu desteklerden ilk bastondur. Bastondan yeterli desteği alamayan yürüyemeyen yaşlılar için yürüteç cihazları devreye girer. Bunlar;

·         Tekerleksiz hasta, yaşlı, engelli yürüteci

·         Oturaklı hasta ve yaşlı yürüteci

·         Engelli ve yaşlı yürüteci rolatör ve

·         Titanyum walker yaşlı yürüteci gibi yürüteç kategorileridir.

En çok tercih edilen markaların bazı çok tercih edilen ürünlerine bir göz atalım.

Wollex WG-R968 Yaşlı Yürüteç, Oturaklı Hasta Yürüteci, tekerlekli, katlanabilen ve kolay taşınan bir üründür. Kişi yürüme sırasında yorulduğunda oturak bölümüne oturarak dinlenebilir. Böylece kendini fazla zorlamadan dinlenme molaları ile yürüyüşüne devam edebilir.

Poylin P777 Oturaklı Yürüteç Rolatör, tekerlekli ve katlanabilir şaseli bir yaşlı yürüteç modelidir. Kullanıcı fren sistemi olup, yokuş aşağı inerken yürütece anında ve en güvenli şekilde müdahale edilir.

Wollex WG-R967 Alüminyum Tekerlekli Yürüteç Rolatör, yürümekte desteğe ihtiyacı olan hasta ve yaşlılar tarafından kullanılan bir modeldir. Standart beden ölçülerinde olup, 120 kg taşıma kapasitesi ve sadece 8,5 kg ürün ağırlığı ile popülerdir.

ORMESA Grillo Engelli yetişkin yürüteci, çocuklar için S ve M, yetişkinler içinse L boy çeşitleri olan tekerlekli bir yürüteç modelidir. Hareket kabiliyetini geliştirmeye destek olan ve sunduğu bağımsızlık duygusu ile çok beğenilen bir yaşlı ve yetişkin yürüteç çeşididir.

 

Engelli Yürüteç Fiyatları

Engelli yürüteçlerini incelediğimizde tekerlekli tekerleksiz, çocuk, yetişkin, hasta ve yaşlı gruplarda onlarca marka ve modelde engelli yürüteci görüyoruz. Her biri kendine has özelliklere sahip olan engelli yürüteçleri ile hem kullanıcılar hem de hasta bakıcıları ve hasta ile ilgilenen yakınlar için hayat daha da kolaylaşıyor. Markasına ve modeline göre engelli yürüteç fiyatları değişmekte olup, önemli olan kişinin engel durumuna en uygun yürütece sahip olması ve iyileşme sürecinde cihazdan gerekli desteği almasıdır.

Kas kaybının önlenmesinde, hareket yeteneğinin körelmemesinde, sağlıklı kan dolaşımında ve yürümemekten kaynaklanan bası yarası oluşumunun engellenmesinde önemli rol oynayan engelli yürüteci, kullanıcıların sosyalleşmesinde ve kendine olan güveninin artmasında tartışılmaz etkilere sahiptir. Bu nedenle fiyatından çok işlevselliği ve hastaya uygunluğuna bakılmalı, en çok ihtiyaç duyulan yürüteç tercih edilerek kullanıcının zorlanmadan yürümesine destek olunmalıdır.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.