HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
  05066494300
  05403126789
Para Birimi Seçimi

MEDİKAL HASTA TUVALET SANDALYESİ

Kendi başına banyo tuvalet ihtiyacını karşılayamayan hasta, kilolu, engelli ve yaşlı bireyler için üretilmiş olan hasta tuvalet sandalyesi, birçok marka ve modelde çeşitleri bulunan ve klozetli tekerlekli sandalye olarak ta bilinen medikal bir üründür. Katlanabilir, klozete yaklaşabilen ve normal zamanda tekerlekli sandalye olarak ta kullanılan çeşitleri ile son derece işlevseldir.

Islak zeminlerde kullanabilme özelliği ile hastanın banyo ihtiyacını karşılamada da kullanılan medikal hasta tuvalet sandalyesi, çıkarılabilir ve kolay temizlenir lazımlığa sahiptir. Hareket kısıtlılığında en önemli ihtiyaçlardan olan tuvalet ihtiyacının en güvenli ve en pratik şeklide karşılanmasını sağlar.


Hasta Tuvalet Sandalyesi Nedir?

Oturma kısmını altında çıkarılabilir lazımlığı bulunan, modeline göre klozete yaklaşabilen ve klozetle de kullanılan, alüminyum şaseli, hafif ve taşıması kolay bir tekerlekli sandalye çeşididir. Günlük yaşamda banyo tuvalet ihtiyacını karşılamada başkasının desteğine ihtiyacı olan engelli, hasta, yaşlı ve kilolu hastalar içindir.

Hasta Tuvalet Sandalyesi Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay olan hasta tuvalet sandalyesi bazı modellerinde oturma yerinde ekstra minder yer alır. Bu modellerde kullanım öncesi minder kaldırılır ve hasta sandalyeye transfer edilir. Orta kısmında açılır kapağı bulunan modeller yanında tuvalet taşıma sandalyesi gibi direk klozete taşımada kullanılan çeşitleri de bulunur.

Geçici bir dönem veya sürekli olarak tuvalet ihtiyacında yardıma ihtiyacı olanlar için hayatı kolaylaştıran medikal bir ürün olarak ev ortamında, hastane ve sağlık merkezlerinde kullanılmaktadır. Bireysel veya kişisel kullanımlı çeşitleri ile tüm beklentileri karşılayan modelleri olan hasta tuvalet sandalyesi, katlanabilen çeşitleri ile taşıma ve depolamada kolaylık sunan ürünlerdir.

Klozetli Tekerlekli Banyo ve Tuvalet Sandalyesi

En çok tercih edilen modellerden olan klozetli banyo ve tuvalet sandalyesi, konforlu ve kaliteli bir ürün olup ıslak zeminlerde güvenle kullanılır. Döşemede kullanılan malzeme suya ve neme dayanıklıdır. Temizliği kolay olan ürünün lazımlığı kapaklı ve hijyeniktir. Ortalama 120-150 kg taşıma kapasitesi ile kilolu hastalar için de uygundur. İç mekânlarda güvenle kullanılan klozetli tekerlekli sandalye, kol dayama ve ayak koyma yeri ile hem güvenli hem de konforludur. Leke tutmayan oturma minderi ve sırt şiltesi, sağlam şasesi, kullanım kolaylığı ve kalitesi ile uzun süre sorunsuz kullanılır.

Gerek refakatçi gerekse bireysel kullanımlı modelleri olan ürünün işlevselliği tartışılmazdır. Hasta bakımı ve tedavisinde hasta bakımı ile ilgilenenlerin üzerinden büyük bir yük alır ve hayatı daha keyifli yaşanır hale getirir. Hasta psikolojisi ve hasta bakıcı iş yükü açısından katkıları çok büyüktür. Vücudunun üst bölümünü yani el ve kollarını kullanabilenler için tekerlekli sandalye formunda çeşitleri olup, kendi başına tekerlekli sandalyesini kullanamayanlar için refakatçi kullanımlı tasarımları mevcuttur.

En Ucuz Hasta Tuvaleti

Hareket kısıtlılığı olan bireylerin tuvalet ihtiyacını en güvenli şekilde karşılamada kullanılan hasta tuvalet sandalyesinin birçok marka ve modelde çeşitleri bulunuyor. Engel derecesine göre bireysel mi yoksa refakatçi eşliğinde mi kullanılacağına bakılarak seçim yapılmalı, kullanım süresine bağlı olarak basit tasarımlı veya daha ergonomik modellerden hangisinin ihtiyacı tam olarak karşılayacağı netleştirilmelidir. En çok tercih edilen markalardan olan Comfort Plus, Wollex ve Poylin markasının son derece ekonomik fiyatlı banyo tuvalet sandalyesi modelleri bulunuyor.

Engelli Tuvalet Sandalyesi Fiyatları

Engelli tuvalet sandalyesi fiyatları markasına ve modeline göre değişmektedir. Mesela yükselebilir bir hasta tuvalet sandalyesi daha yüksek fiyatlı iken, küçük tekerlekli ve kovalı bir engelli tuvalet sandalyesi çok daha uygun fiyatlıdır. Marka, model, tasarım, teknik özellikler ve tedarikçiye göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Önemli olan satın alınacak tuvalet sandalyesinin hastanın engel durumuna uygun olması, kullanımda sorun çıkarmaması ve ihtiyaçları tam olarak karşılamasıdır.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Medikal Haber
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.