HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
  05066494300
  05403126789
Para Birimi Seçimi
  Filtrele
Toplam 1 Ürün
Ücretsiz Kargo
Teklif Formu
Evony 30’lu Hasta Bezi Large Bel Bantlı

Hastane ortamı ve ev ortamında yatan hasta bakımında kullanılan hasta bezi, idrar sorununa çözüm üreten medikal bir üründür. Sadece yatan hasta bakımında değil, yaşlılık, doğum, menopoz veya gebelik durumunda idrar kaçırma sorunu için mükemmel çözümler üretir.

Hasta Altı Bezi nedir?

Yetişkinler ve yaşlılar, demans veya mobilite bozukluğu nedeni ile mesane sorunu yaşamaktadır. Birçok yaşlı ve yetişkinin yaşadığı bu sorun sosyal yaşamı olumsuz etkileyen ve hasta bakımı ile ilgilenenlerin üzerine yük bindiren bir durumdur. Özel emici bir tabakaya sahip olan hasta bezi, aynı zamanda koku ve nemi hapsederek hijyenik bir yaşam sunar. Yoğunluğu arttırılmış emici tabaka ve sızma bariyeri sayesinde idrar ve gaitanın yatağa bulaşması önlenmiş olur. Kullanıcıya kolaylık sağlayan ve hayatı çok daha kolay yaşanır hale getiren özellikleri ile kullanıcı kitlesi geniş bir üründür.

En Çok Tercih Edilen Hasta Bezi Markaları

Birçok markanın yüksek emicilik özelliğinde ve anti-bakteriyel hasta bezi çeşitleri bulunuyor. Bunlardan en çok tercih edilen hasta bezi yatak örtüsü ve yatak koruyucu markaları;

·         Canped Yatak Örtüsü

·         Actual Yatak Koruyucu Örtü

·         Freshlife Hasta Altı Yatak Koruyucu

·         Life Hasta Alt Bezi 

·         Sleepy Yatak Koruyucu

·         GoodLife Yatak Koruyucu Örtü

·         Evony Yatak Koruyucu ve

·         Puremed Hasta Yatak Koruyucudur.

Her birinin kalınlık ve ölçü olarak farklı modelleri bulunmakta olup, amaca hizmet eden ve sızdırmazlık özelliği ile tercih edilen markalardır.

Hasta bezi kategorisinde külot formunda olan sızdırmaz hasta bezi ise, günlük kullanımda idrar kaçırma sorunu yaşayanların tercihi olup aynı markaların ürünlerindendir.

Ücretsiz Hasta Bezi Nasıl Alınır?

Sürekli veya dönemsel olarak hasta bezi kullanma ihtiyacı olanlar ücretsiz hasta bezi temin edebilir. Konusunda uzman doktorların muayenesi sonucu hasta bezi raporu alınır ve hastanın ihtiyacı olan malzeme tespit edilir. 2 yıl geçerli olan hasta bezi raporu ile kişi veya yatalak hasta yakını ücretsiz bir şekilde hasta bezini temin etmektedir. Devlet tarafından karşılanan hasta bezi yardımı, SGK tarafından ödenen bir miktar olup hasta bezi markasına ve modeline göre fiyatlar az da olsa değişebilir. SGK ile anlaşmalı eczanelerden hasta bezi raporu ile ücretsiz bir şekilde hasta bezi veya külotlu hasta bezi temin edilmektedir.

Hasta Bezi SUT Kodu

SGK tarafından karşılanan ürünlerin her birinin SUT kodu bulunmaktadır. Açılımı “Sağlık Uygulama Tebliği” olan SUT, ürün ya da işleme göre uygulanan kodları ifade ederi. Hasta altı bezi SUT kodu A10049 olup kesilen faturalarda belirtilen koddur.

Devletin Verdiği Hasta Bezi Nereden Alınır?

Uzman doktorların yaptığı muayene sonucu çıkartılan raporla alınan hasta bezi, devletin anlaşmalı olduğu eczanelerden alınmaktadır. Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun kesilen faturada SUT kodu yer alır. SGK ile anlaşmalı merkez ve eczanelerden kişinin kendisi veya hasta yakını tarafından rapor karşılığı temin edilmektedir.

Hasta Bezi Çişi Tutar mı?

Gerek hasta altı bezi gerekse sızdırmaz külotlar çişi tutan ve sızmayı engelleyen özelliktedir. İdrar kaçırma sorunu gece yaşanıyorsa hasta bezi kullanılmakta, gün boyu idrar kaçırma sorunu olanlar ise sızdırmaz külotla çiş sorunundan kurtulmaktadır. Hasta bezi, özel emici tabakası ve bariyerleri ile çişi tutan ve sızdırmayan özelliklere sahiptir.

En Ucuz 30’lu Hasta Bezi

En ucuz 30’lu hasta bezi fiyat araştırmasında Actual, Canped ve Evony markalarını görüyoruz. Bunları Önlem, Tena ve Joly markaları takip ediyor. Aralarında ciddi farklar olmasa da, ücretli olarak hasta bezi temin edenler için sürekli kullanımda fiyat farkları dikkate alınan bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Külotlu Hasta Bezi Özellikleri

Emici külot olarak ta tanımlanan külotlu hasta bezi, idrarını tutmada zorlananların gün boyu kullandığı külot formunda bir bezdir. Islaklığı, nemi ve kokuyu hapsetme özelliği temel özellikleri olup, kullanıcının kendini güvende ve rahat hissetmesinde önemli rol oynar. Özellikleri;

·         Kullanıcı bel ölçüsüne uygun ölçülerde çeşitleri bulunur

·         Bez yüzeyi yumuşak dokulu ve hava alan özelliktedir

·         Özel dokusu ile ses çıkarmaz

·         Külot formunda olup kullanıcı anatomisine uygunluğu ile günlük yaşamı etkilemez

·         Hareketleri kısıtlamayan özelliktedir

·         Islaklık, nem ve kokuyu hapsederek kullanıcının kendini güvende hissetmesini sağlar

·         Sızdırmaz bariyerleri bulunur

·         Çevresindeki lastiklerle vücudu tamamen sardığından ekstra bir çamaşıra gerek yoktur

·         Değiştirmek gerektiğinde yanlardaki dikişli kısmından kolayca yırtılarak çıkarılabilir

·         Kullanılmış külot atma bandı ile kapatılarak çöpe atılır

·         Hayatı kolaylaştıran, kişinin özgüvenli olmasını sağlayan ve yaşam kalitesini arttıran medikal bir üründür.

Hasta Bezi Fiyatları

Hasta bezi fiyatları markasına, modeline ve ölçülere göre değişmektedir. Hasta altı bezi, bağlama veya külot bez fiyatları değişmekte olup, önemli olan kişinin ihtiyacına uygun özelliklere sahip olmasıdır.

Yetişkin Hasta Bezi Devlet Ödemesi Ne Kadar 2023?

Mesane kontrol sorunu yaşayan hastaların kullandığı yetişkin hasta bezi devlet tarafından karşılanan medikal bir üründür. SGK; hasta altı bezi, külotlu hasta altı bezi, çocuk hasta altı bezi ve külotlu çocuk hasta altı bezi için ödeme yapmaktadır.

Hasta altı bezi ve külotlu hasta altı bezi SUT kodu A10049 SUT

Çocuk hasta altı bezi ve külotlu çocuk hasta altı bezi SUT kodu A10118 SUT tür. 

Hasta bezi için SGK tarafından ödenen ücret birim fiyatı 1,88 TL’dir. Her ayın 1’inde 243 TL olarak ödenmektedir. Ücretler her yıl güncellenmekte olup 2023 yılı için belirlenen ücret budur.

Hasta Bezi Kullanımı

İdrar tutma ile ilgili sorunları olanların kullandığı hasta bezi seçiminin doğru yapılması en önemli konudur. Son derece ciddi bir sorun olan idrar kaçırma, kişinin konuşmaya bile utandığı ve sosyal yaşamdan kendisini soyutlamasına neden olduğu bir sorundur. Özellikle yaşlı kesimde yaşanan idrar kaçırmada gece veya gündüz idrar sorununa çözüm üreten hasta bezi; bağlamalı, külotlu ve hasta altı bezi olarak çeşitlere sahiptir. Kullanım amacına göre bu 3 gruptan biri tercih edilir ve idrar kaçırma sorununa çözüm üretilir. İhtiyaçlar kişiye göre farklı olduğundan yatan hasta için hasta altı bezi, hareket kısıtlığı olmayanlar için bağlamalı veya külotlu hasta bezi tercih edilir. Kullanımı hem kolay hem de pratik olup, hijyen, rahatlık ve güvenli hissetme bakımından büyük avantajlara sahiptir.

Hasta altı bezi yatan hasta için kullanılır. Hasta yan yatırılarak altına serilir ve diğer tarafa yatırılarak hasta altı bezinin tamamen yerleşmesi sağlanır. Değiştirmek gerektiğinde aynı şekilde hasta altından alınarak yenisi ile değiştirilir.

Külot formundaki sızdırmaz hasta bezi kullanımı ise adeta çamaşır kullanımı ve değişimi gibi olup son derece rahat ve pratiktir.

Hasta Bezi Kimler İçin Uygundur?

·         Yaşlı olup idrarını tutma sorunu olanlar

·         Ameliyat olanlar

·         Hareket sorunu olan yaşlılar

·         Diyabet hastaları

·         İshal olanlar

·         Kaza geçirenler

·         Üroloji hastaları

·         Engelli bireyler

·         Doğum

·         Gebelik

·         Menopoz

·         Prostat kanseri gibi nedenlerle mesane sorunu yaşayanlar

Hangi nedenle olursa olsun, idrarını tutamayanlar ve bu durumu sosyal yaşamını etkileyenler hasta bezi ile çok daha özgüvenli bir şekilde yaşamına devam ediyor. Yatan hasta bakımında ise hasta ile ilgilenenlerin işini kolaylaştırırken, yatan hastanın daha temiz ve rahat yatmasında hasta bezi önemli bir rol oynuyor.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.