HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
HOŞGELDİNİZ! TÜM ALIŞVERİNİZDE KARGO BEDAVA!
  05066494300
  05403126789
Para Birimi Seçimi
  Filtrele
Toplam 4 Ürün
Ücretsiz Kargo
  
  
LifeStand Ayağa Kaldıran Tekerlekli Sandalye
Tükendi
  
  
Wollex W129 Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye
Tükendi
  
  
Wollex W111A Akülü Tekerlekli Sandalye
Wollex W111A
46,303.35 TL
Ücretsiz Kargo
  
  
Poylin P301 Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye
Poylin P301
152,079.20 TL

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye

Genetik faktörler, doğum sırasında ortaya çıkan sorunlar,  sonradan geçirilen kaza veya hastalıklar nedeni ile yürüme kabiliyetini yitirmiş bireylerin özellikle tek parmak hareketi ile kullanabildiği akülü sandalye, birbirinden kaliteli ve çok özellikli modelleri ile vücudunun üst bölümünü kullanamayanlara hitap ediyor. Bunlar arasında inanılmaz özelliklere sahip olan ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye ise, teknoloji harikası olarak sağlığı, konforu ve güvenliği aynı anda sunuyor.

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Nedir?

Bir tekerlekli sandalye kullanıcısının ayakta dik bir pozisyonda kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan istediği kadar kalması imkânsızdır. Oysa ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye ile bu mümkün. Tek bir dokunuşla kullanıcısını ayağa kaldıran ve dik pozisyonda hareket etmesini sağlayan akülü tekerlekli sandalye modelleri, hayal gücünü zorlayan teknik özellikleri ile çok beğeniliyor. Sürekli oturur pozisyonda tekerlekli sandalye kullanmaktan sıkılan, işi gereği ayakta dik durma pozisyonuna ihtiyaç duyan, sağlık açısından ekstra desteğe ihtiyacı olanların tercihi olup, fiziksel ve psikolojik katkıları ile yürüme engelli bireyler kullanmaktan büyük bir keyif alıyor.

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri

Akülü tekerlekli sandalye denildiğinde dünyada en çok tanınan ve tercih edilen Ottobock, Wollex, Poylin, Hero, Invacare, Meyra ve Permobil gibi markalar akla geliyor. Her biri kalitesini ispatlamış markalar olup, birbirinden kaliteli ve çok özellikli ayağa kaldıran akülü sandalye modelleri ile tanınıyor.

Poylin P301, ayağa kalkma, sırt yatırma ve koltuk yükselme özelliği ile mükemmeldir. Baş-boyun desteği, ergonomik ve omurgayı yormayan koltuğu, göğüs-diz-ayak kemerleri, sırt yatar-ayak kalkar özelliği ve 145 kg taşıma kapasitesi ile beklentilere en iyi şekilde cevap veren bir modeldir.

Ottobock C1000 SF, tek dokunuşla dik pozisyon aldıran, yine tek dokunuşla koltuğu arkaya yatan bir ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye modelidir. Yeni nesil çift servo joystick, süspansiyon sistemi, ayaklıkların otomatik olarak kaldırılıp indirilebilme özelliği ve elektrikli eğim özelliğine sahip koltuğu ile dilediğiniz zaman ayağa kalkacağınız ve başkaları ile göz hizasında olacağınız, yorulduğunuz zaman ise en rahat ve en etkili şekilde dinlenebileceğiniz bir üründür.

Hero Standa Up; baş-boyun destekli, hareketli kolçaklara sahip ve ayağa kaldıran bir akülü tekerlekli sandalye modelidir. Katlanabilir oluşu, ayarlanabilir özellikleri, güvenli sürüş ve aydınlatma sistemi ve konforlu oluşu ile tercih edilir.

Invacare Dragon Vertic ayağa kaldıran akülü sandalye, Amerikan menşeili bir model olup fizyoterapistlerin önerdiği bir üründür. Joystick üzerinden ayağa kalkma, eğim ayarlama, dönüş ve ileri-geri hareket etme gibi fonksiyonlar düğmeler yardımı ile gerçekleşir.

Meyra ICHAIR SKY 1.620 ayağa kaldıran akülü sandalye, en çok tercih edilen markalardan olan Meyra’nın ergonomik yapılı ve kaliteli bir ürünüdür. İleri evre kas ve MS hastaları için önerilmekte olup, 360 derece dönebilen tekerlekleri ve dar alanlardaki manevra kabiliyeti ile mükemmeldir.

Vasilli For ayağa kaldıran akülü sandalye, aerodinamik yapıda konforlu ve güvenli bir üründür. Şehir içinde, kapalı alanlarda ve zemini zorlu olmayan alanlarda kullanıma uygundur.

Permobil F5 Corpus VS Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye, sınıfının en iyi ayağa kaldıran akülü sandalyesi olup motorlu sırt yatırma, ayak kaldırma, dik konumlandırma ve ayarlanabilir süspansiyon özelliğinde yarı robotik bir modeldir.

Wollex W129 ise hem uygun fiyatlı hem ayağa kaldıran hem de konforlu ve güvenli bir akülü tekerlekli sandalye olarak tercih edilmektedir. Üst gövdede ve diz bölgesinde bulunan emniyet kemeri, iç ve dış mekânlardaki manevra kabiliyeti, sarhoş ön tekerlekleri ve 120 kg taşıma kapasitesi ile beklentileri en iyi şekilde karşılayan bir modeldir.

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalyelerin Genel Özellikleri

·         İç ve dış mekânlarda kullanıma uygun akülü tekerlekli sandalyelerdir

·         Kullanıcı joystick üzerindeki düğmeye basarak ayağa kalkar ve güvenli bir şekilde dik pozisyonda kalır

·         Emniyet kemerleri sayesinde güvenli bir kullanıma sahiptir

·         Dik pozisyonda kullanıcı ileri-geri, sağa-sola hareket edebilir

·         Sırt yatar-ayak kalkar özelliği ile konforlu ve kaliteli bir dinlenme imkânı sunar

·         Çelik gövdeli ve taşıma kapasitesi yüksek akülü tekerlekli sandalyelerdir

·         Ayarlanabilir özellikleri mükemmeldir

·         Bazı modeller katlanabilir özelliği ile kolay taşınıp depolanır

·         Omurilik felci ve MS hastalığı gibi sağlık sorunları olan ve ayakta dik durma pozisyonuna ihtiyaç duyan yürüme engelli bireylerin ihtiyaçlarına yöneliktir.

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalyelerin Sağlığa Faydaları

Tüm gün tekerlekli sandalye üzerinde vakit geçirmek zorunda olanlar için zaman içinde bazı hastalık veya rahatsızlıkların ortaya çıkma olasılığı mevcuttur. Bu tür rahatsızlıkların ortaya çıkma riskini minimize etmek için dik pozisyon ve yatar pozisyon gibi pozisyon değişikliğine olanak veren akülü tekerlekli sandalyeler üretildi. Ayağa kaldıran bir akülü tekerlekli sandalye, kullanıcının sağlığını koruyan ve yaşam kalitesini yükselten özellikleri ile fiziksel ve psikolojik birçok faydası olan modellerdir. Bunlar;

·         Kişinin karşı tarafla aynı yükseklikte göz teması kurmasını sağlar

·         Yüksekteki nesnelere ulaşım kolaydır

·         Dik pozisyonda ayakta durmak sağlıklı kan dolaşımı destekler

·         Sürekli oturmadan kaynaklı bası yarası ortaya çıkma riski yok olur

·         Kas spazmları azalır

·         Ayakta durma ve yatar pozisyonu ile kas erimesinin önlenmesine yardımcı olur

·         Kalp ve damar sistemi için faydalıdır

·         Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur

·         Sürekli oturur pozisyonda kalma nedeni ile ortaya çıkabilecek kas ve eklem ağrılarının ortaya çıkması engellenir

·         Sağlık, konfor ve güvenlik açısından mükemmel özellikleri ile kullanıcının hayatını kolaylaştırır

·         Sadece fiziksel değil psikolojik anlamda sağladığı etki ile kişinin hayata daha sıkı tutunmasını sağlar.

Ayağa kaldıran akülü sandalyenin sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Tekerlekli sandalye kullanan birine gün boyu sürekli aynı pozisyonda oturmak mı daha iyi yoksa bazen dik pozisyonda ayağa kalmak mı diye sorulduğunda elbette ki pozisyon değişikliği yapılabilen akülü tekerlekli sandalyeyi tercih edeceğini söyleyecektir. Buradan “Yaşayan bilir” sözünün ne denli doğru bir laf olduğunu da anlıyor, standart bir akülü tekerlekli sandalye ile ayağa kaldıran bir akülü tekerlekli sandalye arasında sağlık açısından sunduğu faydalar bakımından çok fark olduğunu görüyoruz.

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalyelerde en çok tercih edilen birçok markadan bahsetmiştik. Her bir markanın farklı modellerde ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye çeşitleri bulunuyor. Dönem-dönem yapılan kampanya ve indirimlerin de uygulandığı günümüzde fiyatlar markaya, modeline ve tedarikçi firmaya göre değişiyor.

Beğendiğiniz ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye ile ilgili detaylı bilgi almak, fiyatlar ve ödeme koşulları ile ilgili konuşmak için tedarikçi firmaların yetkilileri ile görüşmenizi, mümkünse satış mağazasında o ürünü yakından görüp test ederek satın almanızı öneriyoruz.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.